XII Dzień Papieski - Jan Paweł II Papież Rodziny

16.10.2012 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży miała miejsce niezwykła uroczystość. Po raz dwunasty uczniowie, nauczyciele i rodzice obchodzili Dzień Papieski.
Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów, w czasie których rozważano słowa Papieża zawarte w Liście do rodzin.
Kolejnym punktem obchodów tego dnia był wykład ks. Wojciecha Turowskiego nt. "Jan Paweł II naucza jak żyć".
Następnie uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły przygotowany przez panie Wiesławę Domalewską i Agatę Durzyńską. Słowem i śpiewem uczniowie podkreślili, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka. Ilustrację wystąpień uczniowskich stanowiła prezentacja multimedialna przygotowana przez panią Grażynę Kucharczyk i pana Sławomira Dębka. Łączyła ona fragmenty wystąpień Jana Pawła II z muzyką i zdjęciami ukazującymi rodziny w różnych sytuacjach życiowych.
Kolejnym ważnym punktem programu była prezentacja wniosków z warsztatów. Przedstawiały je poszczególne grupy, które pracowały pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły i księży. Uznały one, że we współczesnych rodzinach ważne są:
- wzajemne obdarowywanie się miłością i pomoc członkom rodziny
- współodpowiedzialność, dążenie do zrozumienia i przebaczenia
- właściwa atmosfera, wspólne rozwiązywanie problemów i wymiana poglądów
- wzajemny szacunek wszystkich domowników
- otwarcie na potrzeby innych.
Ostatnim punktem uroczystości było podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem: Najszczęśliwszy dzień w mojej rodzinie.
W kategorii klas I - III nagrodzeni zostali:
Karolina Bartnik z kl. I c - I m.
Wojciech Sokołowski z kl. I c - II m.
Aleksandra Cymek z kl. I d - III m.
Piotr Kołodziejczyk z kl. II a - III m.
Wyróżnienia otrzymali:
Ewa Gosk z kl. II a
Hanna Jadczak z kl. II f
Adrian Kalinowski z kl. III a
Paweł Piaścik z kl. III d
Oliwia Niedbała z kl. II b
Kinga Dziemińska z kl. I c
W kategorii klas IV - VI nagrody otrzymali:
Marta Obiedzińska z kl. V c - I m.
Mateusz Krakowiecki z kl. VI f - II m.
Anita Szepelska z kl. VI e - III m.
Wyróżnienia otrzymali:
Natalia Sierbińska z kl. V c
Marta Zaręba z kl. VI e
Karolina Matuszewska z kl. VI d
Monika Brzeczko z kl. V d
Julia Kozłowska z kl. V f
Sponsorami nagród były firma „Prima reprezentowana przez p. Hannę Gosk oraz kino "Millenium".
Na tym zakończyła się część oficjalna, a p. dyrektor zaprosił wszystkich w imieniu p. Czesława Filipkowskiego - dyrektora firmy UNIQA na słodki poczęstunek.

Joanna Lewczuk i Beata Obrycka