Patriotyczne nuty zabrzmiały w Szkole Podstawowej nr 10, gdzie można było usłyszeć koncert, pt.:"Sen o niepodległej". Nie zabrakło ekspresji i patetyczności. Wystąpili znani artyści scen operowych:Jacek Szyma¨˝ski (tenor), Dariusz Wójcik (bas), Ewelina Wojciechowska (sopran) oraz Paweł Lipski (akompaniament).
Poprzez te koncerty pragniemy przypomnieć nie tylko historię Polski, ale przede wszystkim historię pieśni wojskowej, patriotycznej i historycznej powiedział muzyk Jacek Szyma
¨˝ski.Wydawałoby się, że pierwsza, druga... trzecia klasa szkoły podstawowej to publiczność najtrudniejsza.Przed takimi odbiorcami trzeba wspinać się emocjonalnie, mentalnie, fizycznie i psychicznie, żeby trafić do każdego młodego człowieka.

Źródło: Tygodnik "Narew"