1 września o godz. 9.3O w kościele p. w. Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. D. Krajewskiego i ks. R. Nocko rozpoczęła się msza św., w której uczestniczyła społeczność naszej szkoły. Tegorocznej uroczystości nie towarzyszył sztandar szkoły, ponieważ delegacja "Dziesiątki" reprezentowała łomżyńskie podstawówki w wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego w Białymstoku. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się na plac przed szkołą, gdzie rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 oznajmił dźwięk szkolnego dzwonka. Po nim zgromadzonych uczniów nauczycieli i rodziców powitał dyrektor szkoły - Leszek Sobociński. Szczególnie ciepłe słowa skierował do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają przygodę ze szkołą. Wszystkim uczniom życzył, aby czas spędzony w szkole obfitował w pozytywne wrażenia i doświadczenia, by służył odkrywaniu ich mocnych stron i rozwijaniu rozmaitych talentów oraz zawieraniu pięknych przyjaźni.
Na koniec, nawiązując do słów Jana Pawła II: "Nie lękajcie się wyzwań, jakie stawia przed wami świat", pan dyrektor powiedział: "Niech ten rok szkolny będzie dla nas wszystkich kolejnym, ważnym wyzwaniem."