Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych to uroczystość ustanowiona przez Stowarzyszenie Bibliotek Szkolnych w 1999 roku. W tym roku szkolnym nasza biblioteka obchodziła swoje święto 20 i 21 października. 
W tych dniach uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci
w poczet czytelników. Pierwszaki obejrzały też inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy III A i III C pod kierunkiem p. Mirosławy Rakowskiej.
Podczas Święta Biblioteki odwiedzający nas uczniowie wpisywali się na specjalną listę odwiedzin. Znalazło się na niej ponad 200 wpisów. Czytelnicy mogli też obejrzeć wystawę najstarszych i najnowszych książek ze zbiorów naszej biblioteki oraz książek z autografami autorów. Dzieci zgłaszały swoje pomysły, życzenia, opinie dotyczące biblioteki oraz propozycje do rankingu najciekawszych książek.
W piątek odbyło się podsumowanie ogłoszonych wcześniej konkursów: "Projektujemy piękną okładkę książki", "Moda na czytanie", "Zgadnij, jaka to książka" oraz "Warto przeczytać". Klasy V C i V F przygotowały scenki z popularnych lektur. Publiczności najbardziej podobała się scenka z "Kopciuszka" przedstawiona przez uczennice klasy V F: Olę Rachubkę, Martynę Grajko, Paulinę Jachimską, Izabelę Koszykowską, Agatę Piaszczyńską i Klaudię Ramatowską.
Wyróżnione prace plastyczne i literackie oraz plakaty zostały wyeksponowane w czytelni, aby wszyscy mogli je obejrzeć.

Hanna Dziubińska


 

 

 

 

 

 

 

Back to Top