„A gdy przejdziesz z klasy do klasy, a gdy ukończysz pewien etap edukacji, to urządź wielkie przyjęcie, sproś swoich kolegów i koleżanki i świętuj z nimi, i ciesz się”. Tymi słowami ks. M. Malińskiego konferansjerzy – Natalia i Maciek z VI B rozpoczęli uroczystość pożegnania szkoły przez szóstoklasistów. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes oddziału ZNP w Łomży p. Aleutyna Kołos, p. Czesław Filipkowski – prezes UNIQA Łomża oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.

Pan dyrektor Leszek Sobociński przywitał gości i przypomniał największe sukcesy szkoły w roku 2014/2015, po czym nastąpiła niezwykle miła chwila wręczenia nagród, listów gratulacyjnych i wyróżnień. Jako pierwsi zostali uhonorowani laureaci szkolnego konkursu „Złota Dziesiątka”. Otrzymali medale z podobizną patrona szkoły Jana Pawła II i pamiątkowe zdjęcie. Następnie nagrodzeni zostali laureaci i finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i „Kangura” Matematycznego oraz Ligi Zadaniowej, uczniowie aktywnie pracujący w SU, twórcy gazetki „Strzał w 10”, najlepsi sportowcy, opiekunowie sprzętu nagłaśniającego i uczniowie tworzący poczet sztandarowy, a także ci, którzy mieli 100% obecność. Panie dyrektorki: Jadwiga Kirejczyk, Renata Zaniewska i Jolanta Gwizdon odczytały także nazwiska uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o podziękowaniach i listach gratulacyjnych dla rodziców.

Niezwykle podniosłym momentem  było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klas V. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawują panie: Izabela Wierciszewska i Karolina Jankowska.  Serdeczne słowa skierowała do szóstoklasistów przedstawicielka klasy V, a także p. Aleutyna Kołos, która podkreśliła sukcesy naszej szkoły i niezwykle miłą atmosferę uroczystości.

Kwiatami uhonorowano wychowawców szóstoklasistów z klas I-III oraz nauczycieli. W tym roku Kapituła Anielskiej Cierpliwości pod kierunkiem p. Nowocińskiej i p. Konopki przyznała tytuły Anioła Cierpliwości wychowawcom klas VI oraz  nauczycielom uczącym w klasach VI.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VI pod kierunkiem p. Wiesławy Domalewskiej i p. Agaty Durzyńskiej. Była to wędrówka przez szkolne lata od  września 2009 do dziś. Refleksyjnym wierszom i zabawnym skeczom towarzyszyły nastrojowe piosenki w wykonaniu chóru oraz Laury i Oliwii. Sponsorom i przyjaciołom szkoły zadedykowaliśmy scenkę „Szanujmy sponsorów”, którą uzupełnił występ uczniów naszej szkoły - tancerzy klubu Akat p. Jacka Baczewskiego. Całości dopełniała prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Sławka Dębka oraz wykonana przez p. Martę Kisiel niezwykle wymowna dekoracja, której najważniejszym elementem była myśl Karola Wojtyły:

Tego, co w was się zaczęło, czy potraficie nie popsuć,
Czy będziecie zawsze oddzielać dobro od zła?”

Kolejnym punktem uroczystości była dyskoteka i spotkania w klasach z wychowawcami. Popłynęły łzy, gdyż pora rozstać się po wspólnych sześciu latach. Mamy nadzieję, że Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży na zawsze pozostanie w pamięci i w sercach tegorocznych szóstoklasistów, a my będziemy z nich dumni.

W. Domalewska

Back to Top