Grupa I
Moja grupa miała na celu przygotowanie opowiadania o ciekawym wydarzeniu z nowszej historii Łomży. Wybraliśmy temat „Jan Paweł II w Łomży. Przy wyborze kierowaliśmy się tym, że Jan Paweł II jest patronem naszej szkoły.
Nasze spotkania poświęciliśmy wyszukiwaniu informacji, selekcji oraz ułożeniu ich w logiczną całość. Wcale nie było ta takie łatwe i spotykaliśmy się kilka razy. Gdy skończyliśmy folder zaczęliśmy przygotowania prezentacji. Na dwóch spotkaniach były próby. Trochę się bałam, że ktoś się pomyli. Podczas prezentacji każdy był lekko zestresowany. Ale mimo to, wszystko poszło dobrze. Jako liderka grupy jestem zadowolona z nasze pracy.

Natalia K.

Grupa II
Mieliśmy zachęcić mieszkańców i nie tylko, do odwiedzenia Łomży i okolic naszego miasta. Przygotowanie folderu było bardzo czasochłonne. Ciężko było znaleźć dogodny czas na spotkania dla wszystkich członków grupy. Ale w końcu spotykaliśmy się regularnie co tydzień. Niektóre zdjęcia zrobiliśmy sami, ale większość była w Internecie. Wyszukaliśmy nawet przepiękny wiersz o Łomży, który przedstawiliśmy podczas prezentacji. Przygotowaliśmy krótkie opisy do każdej fotografii. Nasz folder był podzielony na różne rozdziały, np. Zabytki, Łomża dla aktywnych, Łomża wczoraj i dziś. Myślę, że moja grupa spisała się na medal. Mimo tylu trudności udało się nam stworzyć prawdziwy zespół zrobiliśmy przepiękny folder o Łomży i jej okolicach.
Zebraliśmy pochwały od jury. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo mogliśmy pokazać swoje drugie, lepsze oblicze.

Ada B.

Grupa III
Grupa historyczna miała przygotować plakat dotyczący historii Łomży. Postanowiliśmy pokazać jak powstał herb naszego miasta i zrobiliśmy plakat w formie komiksu, postanowiliśmy też odegrać krótka scenkę.
Pierwsze spotkania poświęciliśmy na znalezienie legendy. Było ich kilka, ale ta o jelonku dla nas była najciekawsza. Zabraliśmy się do pracy nad plakatem. Dziewczyny naszkicowały rysunki, a chłopcy pokolorowali je. Po paru godzinach pracy nasze dzieło było gotowe.
Żeby ciekawie zaprezentować nasz plakat napisaliśmy tekst dla narratora a pozostali uczestnicy z grupy grali swoje role według scenariusza. Aby oddać charakter tamtych czasów, z legendy, sami przygotowaliśmy stroje .Niestety gdy nadszedł czas prezentacji, chłopcy się zestresowali i nie udało się zagrać tak dobrze jak podczas prób. Ale mimo wszystko, bardzo dobrze się nam pracowało i na długo zapamiętamy jaki trud włożyliśmy w ten projekt.

Patrycja Ł.

Grupa IV
Moja grupa baśniowa miała przygotować inscenizację legendy o Łomży. Uznaliśmy , że najlepsza będzie historia pt. "Jaś Grajek i królowa Bona". Na spotkaniach przygotowaliśmy scenariusz do tej legendy. Potem odbyły się próby, przygotowania strojów i dekoracji scenicznych. Praca w grupie była dość wyrównana i czas szybko płynął. Niektórzy koledzy zaskoczyli nas swoim ukrytym talentem aktorskim. Nasza prezentacja bardzo się podobała jury. Fajna był praca nad projektem, bo można było miło spędzić czas z przyjaciółmi.

Wiktoria M.

Back to Top