24 - 27 maja odbyło się XXV Międzynarodowe Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Wilnie. Organizatorem zjazdu były Wileńskie Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie Wspólnota Polska. Program trzydniowego zjazdu był bardzo dokładnie zaplanowany. 
W piątek w kościele pw. Błogosławionego Jerzego Matulewicza uczestnicy zjazdu wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Następnie odbyła się akademia, montaż muzyczny w wykonaniu uczniów szkół wileńskich. Wieczorem wysłuchaliśmy koncertu Kapeli Wileńskiej.
W sobotę o godz. 10 odbyło się poświęcenie miejsca pod pomnik błogosławionego Jana Pawła II na dziedzińcu progimnazjum noszącego imię polskiego papieża. Potem zwiedziliśmy stołeczną Starówkę i cmentarz na wileńskiej Rossie, gdzie pochyliliśmy się nad grobem marszałka Piłsudskiego  i jego matki. Wieczorem obejrzeliśmy przedstawienie Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie pt. "Wileńskie ulice".
W niedzielę, w drodze powrotnej do domu, zwiedziliśmy zamek w Trokach. W tegorocznym forum wzięło udział ponad 300 osób z około 90 placówek oświatowych.
I my tam byłyśmy,… a to co widziałyśmy Wam opowiedziałyśmy.

Jadwiga Kirejczyk, Jolanta Gwizdon

Back to Top