"Przyjemnie i wesoło w zerówce naszej jest.
Tu czeka na nas wiele przyjemności, moc uśmiechów i dużo radości ..."

W bieżącym roku szk. 2011/2012 funkcjonują dwa oddziały przedszkolne: pięciogodzinny 8.00 - 13.00 i dziesięciogodzinny 7.30 - 17.00. Dzieci przebywają w kolorowych i słonecznych klasach na parterze wyposażonych odpowiednio do ich potrzeb. Korzystają z sali rekreacyjnej wyposażonej w sprzęt pozwalający na rozwijanie dużej i małej motoryki. Najwięcej radości sprawia im "kolorowa kąpiel" w suchym basenie.

Nowy plac zabaw jest miejscem , gdzie chętnie spędzają czas na zabawie.
W naszej zerówce dbamy o wszechstronny rozwój dziecka tworząc klimat nauki i zabawy. Staramy się, aby każdy dzień był aktywnym doświadczeniem, dostarczał wiele wrażeń i emocji. Osiągamy to poprzez stosowanie różnorodnych form i metod pracy.

• W trosce o rozwój kulturalny organizujemy wyjścia do Teatru Lalki i Aktora oraz do kina. Co miesiąc uczestniczymy w zajęciach Uniwersytetu Dziecka, organizowanych przez WSZiP im. B. Jońskiego.

• Dbamy o kultywowanie zwyczajów i tradycji, zacieśnianie więzi rodzinnych. Organizujemy: spotkania wigilijne z wystawieniem jasełek, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy.

• Rozwijamy zainteresowania czytelnicze i kształtujemy postawę świadomego odbiorcy. Systematycznie mają miejsce "Chwile z ciekawą książką", podczas których dzieci poznają wiersze, bajki. Chętni mają możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.

• Nasze sześciolatki mają zapewnioną pomoc i wsparcie ze strony: pielęgniarki, stomatologa, logopedy, instruktora gimnastyki korekcyjnej, pedagoga i psychologa.

Pobyt dziecka w zerówce funkcjonującej w naszej szkole to dobry wybór. Od pierwszych chwil poznaje ono szkołę i uczestniczy w życiu społeczności szkolnej, co z pewnością zapewni mu łatwiejsze, bezstresowe wejście w rolę ucznia.