Biblioteka, jak co roku, zabiega o rozwój kompetencji czytelniczych oraz czytelnictwa wśród dzieci. W roku szkolnym 2015/16 zrealizowaliśmy szereg działań upowszechniających czytelnictwo wg harmonogramu wcześniej opracowanego.

Do tych działań włączyła się również Rada Rodziców. Dzięki zaangażowaniu rodziców rozwinięto  akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Nagłośnienie tej akcji zaowocowało wzbogaceniem naszych zbiorów o ok. 500  nowych książek.  Ładne kolorowe książek bardzo  cieszą naszych młodych czytelników.  Akcja jest nadal kontynuowana.

Rada Rodziców zorganizowała też akcję „Nowa książka dla biblioteki”. Dzięki pozyskaniu sponsorów  i ich wsparciu finansowemu zakupiliśmy, szczególnie dla najmłodszym czytelników , książki na kwotę 2378 złotych.

Sponsorzy:

- Prezydium Rady Rodziców

- Pryma 1:państwo  Gosk

- Hurtownia Benihana: państwo Skrodzcy

- Grupa  Medialna NAREW

- Hurtownia Omega : państwo Konopka

- Usługi Budowlano-Remontowe;  państwo Sierbińscy

- Wypożyczalnia Strojów Karnawałowych pani  Anna Bureś

- Sklep DK Sport

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Sponsorom za wsparcie naszych starań o to, by dzieci czytały nowe  i atrakcyjne dla nich książki!