Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, że od 29 kwietnia 2019r (poniedziałek) w naszej szkole wznawiamy zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującym planem zajęć szkolnych. Nadmieniam, że od 25 kwietnia 2019r w godzinach 7:30 - 15:00 najbardziej potrzebującym dzieciom zapewniamy opiekę świetlicową (bez wyżywienia).

L. Sobociński

E-dziennik naszej szkoły

Odpłatność za obiady

Egzamin Ósmoklasity - linki do stron informujących o warunkach przebiegu egzaminu

Punkt informacyjno-konsultacyjny - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Ochrona danych osobowych

English Deutsch

"Miasto nader przyjemne i po Warszawie wspaniałością murowanych domów, zamożnością i uprzejmością obywateli, okazałością placów targowych żadnemu nie ustępuje. Dwór królewski w Łomży jest bardzo obszerny, odwiedzany był często przez książąt mazowieckich, teraz zaś służy za siedzibę starosty..."
Tak opisano dawną Łomżę w "Topograficznym opisie Mazowsza XVI wieku".
Już we wczesnym średniowieczu gród łomżyński był ośrodkiem życia administracyjnego i wojskowego na Mazowszu a położona wokół niego osada spełniała funkcje gospodarcze. Krzyżowały się tu prastare szlaki handlowe. Odgrywa to istotną rolę i dziś. Dla jednoczącej się Europy te tradycyjne szlaki stają się jeszcze ważniejsze, niż były przed wiekami.
Rok 1998 to szczególny dla Łomżan, bowiem związany był z 580-leciem nadania praw miejskich przez Księcia Janusza I zwanego starszym. Historia potwierdza żywotność miasta, jego społeczeństwa potrafiącego zawsze podźwigać się z niepowodzeń i podążać ku świetności.
Rok 2001 - Łomża jest miastem na prawach powiatu grodzkiego w woj. podlaskim>>>>> .
Leży w obszarze "Zielonych Płuc Polski". Na powierzchni 3258 ha mieszka 63 tys. osób.