Na podstawie § 4 ust. 1 pkt 3 oraz ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 07 września 2004r. w sprawie warunków sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów(Dz.U.nr 199, poz. 2046 - zmiany: Dz.U. z 2005r. nr 74, poz.649, nr 108 , poz. 905 i nr 218, poz. 1840; z 2006r. nr 100, poz.694 i nr 164, poz.1154) ustala się niżej wymienione warunki i tryb uzyskania wyższej niż przewidywana rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z obowiązkowych i dodatkowych zajęć edukacyjnych oraz rocznej oceny zachowania w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży.

WARUNKI I TRYB UZYSKANIA WYŻSZEJ NIŻ PRZEWIDYWANA OCENY KLASYFIKACYJNEJ Z OBOWIĄZKOWYCH I DODATKOWYCH ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH W KLASACH IV - VI

1. Na miesiąc przed klasyfikacyjnym posiedzeniem rady pedagogicznej nauczyciele przedmiotów i wychowawca pisemnie informują rodziców (prawnych opiekunów) i uczniów o przewidywanych ocenach niedostatecznych z poszczególnych przedmiotów.
2. Na dwa tygodnie przed klasyfikacyjnym posiedzeniem rady pedagogicznej nauczyciele przedmiotów i wychowawca pisemnie informują rodziców i uczniów o przewidywanych semestralnych (rocznych) ocenach.
3. Uczniowie zobowiązani są w ciągu dwóch dni przedstawić wychowawcy podpisane przez rodziców informacje wymienione w punkcie 2. W przypadku braku podpisu w wyznaczonym terminie nauczyciel odnotowuje ten fakt w dzienniku lekcyjnym.
4. W terminie trzech dni od daty podania przewidywanej oceny z przedmiotu, rodzic (prawny opiekun) ma prawo złożyć w formie pisemnej odwołanie od przewidywanej oceny (niedostatecznej lub pozytywnej) do dyrektora szkoły - wraz z konkretnym uzasadnieniem.
5. W przypadku wpłynięcia odwołania od przewidywanej semestralnej (rocznej) oceny, dyrektor przeprowadza postępowanie wyjaśniające.
6. W przypadku nie stwierdzenia nieprawidłowości dyrektor oddala odwołanie rodziców.
7. Decyzja dyrektora szkoły przekazana jest wnioskodawcy w formie pisemnej wraz z uzasadnieniem w terminie nie dłuższym niż dwa dni od daty wpłynięcia odwołania. Decyzja dyrektora jest ostateczna.
8. Jeżeli w wyniku postępowania wyjaśniającego stwierdzone zostaną istotne uchybienia w procedurze wystawiania oceny, dyrektor szkoły zarządza przeprowadzenie egzaminu weryfikującego.
9. Egzamin weryfikujący przeprowadza się w formie ustnej i pisemnej ( z wyjątkiem przedmiotów artystycznych, wychowania fizycznego, informatyki, które mają formę zadań praktycznych).
10. W skład komisji egzaminacyjnej wchodzą: nauczyciel uczący danego przedmiotu, dyrektor szkoły oraz nauczyciel tego samego przedmiotu.
11. Ocena z przedmiotu może być podwyższona tylko o jeden stopień.

Back to Top